Jak opravit díru ve stanu, když myška měla hlad

Představte si, že si koupíte použitý stan a ona v něm hodovala myška. Vykousala díru do stěny a tou na vás bude pršet. Můžete se politovat, koupit si stan nový a vyrazit za dobrodružství. Není to až tak bolestivé. Ale co s dírou ve střešním stanu?

Naše finální rozhodnutí procházelo vývojem, stejně jako každé rozhodnutí, které se týká cestování. Vždy, když už je vše naprosto jasné, tak příjde totální obrat na druhou stranu.

Myška zaúřadovala

Jak jsme měli jasno

Když nevíte, zeptejte se zkušenějších, ať neobjevujete znovu Ameriku. Na Facebooku existuje úžasná skupina Nomádem.cz – výměna zkušeností s přestavbami dodávek a bydlením na cestách, kde si vyměňují zkušenosti lidi, kteří se rozhodli cestovat a žít v autě, které si někteří dobrodruzi budují vlastními silami z nuly. Tak jsem se zeptala a v podstatě dostala varianty, které mě napadly také.

Zebra má být náš dopravní prostředek na následující 2 roky minimálně, než se zase budeme moct vrátit do Discovery se střešním stanem, ze kterého nám nevypadne hned 1. noc Mikuláš. Nechtěli jsme řešit, že nám bude pršet do pelíšku, až se vydáme do podzimního Španělska (vnímavý čtenář si všimně, že máme plán na podzim a na podzim se ten samý čtenánář bude popadat za břicho, protože skončíme někde úplně jinde).

Rozhodli jsme se pro kompletní výměnu celého stanu. Říkali jsme si, že asi toho už moc nevydrží, i když na první pohled byl fakt zachovalý. Ať na myší díru. Sehnali jsme firmu v Říčanech u Prahy, které by stačilo starý stan přivést a podle něj by ušili nový za cca 8.000 Kč. To znamená ale stan demontovat, v některých částech je použit silikon. Máme naplánované, že se Zebrou budeme jezdit skoro každý víkend, někdy 4 dny v kuse, občas i v týdnu. No prostě najednou nám to přišlo komplikované a změnili jsme názor:)

Jak jsme změnili názor

Objednala jsem nažehlovací záplatu v metráži. Když jsme byli se Zebrou na Moravě, rozhodli jsme se záplatu zažehlit. Dvě proti sobě. Nápad dobrý, cena asi tak 180 Kč. Ale ten vopruz:) Zkuste si v malém prostoru žehlit ve vzduchu. Honza musel stát z druhé strany, tlačit deskou proti mě, která žehlila. Musela jsem nejdříve záplaty proti sobě našpendlit, pak nekonečně žehlit z jedné i druhé strany. Ale podařilo se. A abychom si nepromokovast posichrovali, dostal stan nátěr impregnací. Rovnou jsme koupili 2 piksle, natřeli a můžeme jen tiše doufat, že jsme zvolili dobrou alternativu.

Zítra Zebru zabalíme a vyrazíme ji otestovat do Doubice v Českém Švýcarsku. Tak kdybyste jeli náhodou kolem, stavte se na návštěvu.

Máte sami zkušenost s výměnou nebo záplatováním stanu?

 

 

 

0 komentářů