Jak se ze zaměstnance stane nezaměstnatelný

Když se měl narodit Kryštof, začalo mi víc docházet, že už nechci být zavřená 5 dnů v týdnu mezi 4 stěnami v kanceláři. Předstírat, že jsem super busy i v momentu, kdy se mi zrovna nechtělo dělat vůbec nic. Potřebuji volnost k životu i k práci. Výkon se měřit od hodin odsezených v kanceláři. Ale bohužel ve spoustě firem to tak je. Šéfovi až tak nevadí, že prosedíte na wc půl směny, pokecáte s kolegou v kuchyňce pětkrát za den, skočíte si tu a tam na cigáro, obídek se protáhne o kávičku a omrknete to a tamto na netu. Prostě v práci jste a to se počítá. Ale co se nepočítá, je když chcete pravidelně pracovat z domova. 

Střih 1

Rodičovská. Návrat do práce. Hledání práce snů. Nezaměstnatelná – ona má dítě a chce pracovat z domova, chce zkrácený úvazek a ještě chce, abychom ji ohodnotili adektávně tak dlouhé praxi a zkušenostem? Nenene, budeš doma, matku nechceme. 

Střih 2

Život mi kříží Travel Bible a z nespokojené nezaměstnatelné se stává nadšená digitální nomádka čekatelka, která potřebuje jen trošku víc postrčit. Kluci do mě vložili obrovský kus důvěry a svěřili mi redakci blogu. Už 2,5 roku s láskou pečuji a příběhy úžasných cestovatelů a snažím se zprostředkovat dalším lidem zážitky a motivaci pro jejich cesty.

Vlastně co jsem nenapasla a v tom je#pointaceléhopříběhu. Když jsem si po mateřské hledala práci, tak kromě toho všeho, jaká měla být, měla být o cestování. Proto je Travel Bible jednak můj splněný sen a láska, ale taky cesta ke svobodě.Petr a Matouš mě postupně a nenásilně posunuli na volnou nohu a stala jsem se tak nezávislá na místě a čase, můžu cestovat v podstatě kdy chci a přitom pracovat. A k práci je potřeba i kancelář.

Právě testuji Zebru cestou do Prahy a ono to půjde:)

 

0 komentářů